Zabiegi sprzętowe

PEELING KAWITACYJNY

Nowoczesny zabieg usuwania zanieczyszczeń skórnych za pomocą łopatki kawitacyjnej, stanowiący alternatywę dla bolesnego oczyszczania manualnego. Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezpiecznym, przyjemnym i pozbawionym efektów ubocznych.

Przy zabiegu wykorzystywana jest aparatura emitująca ultradźwięki o częstotliwości 25000 Hz, które przy kontakcie ze zwilżoną skórą powodują powierzchniowe złuszczenie. Złuszczeniu na skutek rozbicia ulegają komórki warstwy rogowej naskórka, natomiast głębsze warstwy skóry pozostają nienaruszone. 

Zabieg usuwa zrogowaciały naskórek, nadmiar sebum, zaskórniki i zanieczyszczenia po kosmetykach, niszczy bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku, przyspiesza odnowę komórkową, głęboko nawilża, wzmaga krążenie krwi w naskórku oraz doskonale przygotowuje do dalszych zabiegów kosmetycznych.

Częstotliwość przeprowadzania zabiegu zależy od stanu skóry i oczekiwań pozabiegowych. Kuracja lecznicza obejmuje 6-10 zabiegów z częstotliwością 1 raz w tygodniu, natomiast pielęgnacyjna 1 raz w miesiącu dla utrwalenia efektów.

Wskazania do zabiegu: trądzik zaskórnikowy, skóra zanieczyszczona, niedotleniona, szara, wymagająca regeneracji.

Przeciwwskazania: ostre stany zapalne skóry, opryszczka, choroby nowotworowe, ciąża, rozrusznik serca.

PEELING KAWITACYJNY MEDYCZNY

Intensywny zabieg oczyszczający przeznaczony dla skór problematycznych, trądzikowych i zanieczyszczonych. Rozszerzony jest o urządzenie wytwarzające parę wodną w celu rozpulchnienia skóry, a następnie dogłębnego oczyszczenia z zaskórników otwartych i zamkniętych. Peeling kawitacyjny z użyciem vapozonu jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje uszkodzeń naskórka.

Częstotliwość przeprowadzania zabiegu zależy od stanu skóry i oczekiwań pozabiegowych. Kuracja lecznicza obejmuje 6-10 zabiegów z częstotliwością 1 raz w tygodniu, natomiast pielęgnacyjna 1 raz w miesiącu dla utrwalenia efektów.

Przeciwwskazania: zaburzenia układu limfatycznego, ciąża, choroby nowotworowe, rozrusznik serca, stany zapalne skóry, cera naczyniowa, zapalenie przyustne, opryszczka, oparzenia słoneczne, wysokie i nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze.

FALE RADIOWE

To jedna z metod odmładzania, zwiększająca elastyczność i gęstość skóry. Obszar poddany zabiegowi naświetlany jest wiązką fal radiowych, które docierając do wnętrza skóry zamieniają się w ciepło. Intensywne ogrzanie komórek skóry zajmujących się produkcją kolagenu i elastyny tzw. fibroblastów , wykazuje znaczne pobudzenie ich aktywności. Fibroblasty zaczynają wytwarzać dużo więcej włókien, co skutkuje wygładzeniem istniejących zmarszczek, poprawą jędrności i elastyczności skóry.

Fale radiowe wykonuje się 1 raz na 14 dni, w serii 4 zabiegów, a po skończonej kuracji 1 raz na 6 miesięcy jako zabieg przypominający.

Wskazania do zabiegu: zmarszczki na czole i w okolicy oczu, zmniejszanie tzw. worków pod oczami, zmarszczki wokół ust, poprawa konturu twarzy, lifting zwiotczałej skóry na policzkach, poprawa kondycji skóry szyi i dłoni.

Przeciwwskazania: ciąża, okres karmienia, choroby nowotworowe, epilepsja, stwardnienie rozsiane, choroby immunologiczne, metalowe implanty w miejscu zabiegowym, rozrusznik, zastawka serca, niewydolność krążenia, nadciśnienie, zaburzenia czucia, zapalenie żył, trądzik różowaty, choroby wirusowe i bakteryjne skóry, skłonność do keloidów, krwawienie układu pokarmowego, nadczynność tarczycy, stany zapalne zatok, złote nici.

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Stanowi alternatywę dla inwazyjnej metody mezoterapii igłowej. W trakcie zabiegu dochodzi do równoczesnego działania fali ultradźwiękowej i impulsu elektrycznego, co pozwala na wywołanie efektu elektroporacji na błonach komórkowych. W obszarze skóry poddanej zabiegowi zachodzą miejscowe zmiany temperatury i zmiana wewnątrzkomórkowego ciśnienia, co umożliwia substancjom aktywnym swobodne wniknięcie do skóry właściwej. Mezoterapia bezigłowa gwarantuje błyskawiczny lifting skóry, redukcję zmarszczek i bruzd, mikromasaż, elektrostymulację mięśni i poprawę trofiki tkanek.

Kuracja obejmuje 6 zabiegów z częstotliwością 2 zabiegów tygodniowo. Po pełnej serii wskazane jest przeprowadzenie 1 zabiegu w miesiącu w celu utrwalenia efektów. Czas pracy urządzenia wynosi 20 minut na jedną okolicę zabiegową.

Wskazania do zabiegu: profilaktyka przeciwzmarszczkowa, ujędrnianie skóry, pobudzanie krążenia, wyciszenie skóry naczyniowej, redukcja zaczerwienień.

Przeciwwskazania: choroba nowotworowa, ciąża i karmienie piersią, choroby zapalne skóry, uszkodzenia mechaniczne skóry, niewydolność krążenia, osłabienie, osteoporoza, opryszczka, epilepsja, obecność ciał obcych metalicznych i implantów w okolicy zabiegowej, rozrusznik serca, aparat na zęby, endoproteza.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Zabieg polegający na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny za pomocą mechanicznego nakłuwania mikroigłami. Stymulacja ta powoduje zwiększenie przepuszczalności skóry i przyjęcie silne skoncentrowanego koktajlu na idealnej głębokości. Dzięki temu zabiegowi skóra zyskuje ujędrnienie, zmarszczki mimiczne zaczynają się redukować, a cały owal i kontur twarzy ulega zauważalnej poprawie.

Mezoterapia igłowa zalecana jest 1 raz co 2 tygodnie, w serii 3-6 zabiegów. Roller wystarcza na 3 zabiegi.

Wskazania do zabiegu: utrata elastyczności i jędrności, drobne zmarszczki, skóra cienka i nienawilżona.

Przeciwwskazania: aktywne infekcje skórne, stany zapalne, trądzik różowaty i ropny, przerwana ciągłość naskórka, nowotwory, skłonność do tworzenia się bliznowców, choroby autoimmunologiczne, terapia retinoidami, aktywna opryszczka, ciąża, laktacja, stosowanie leków zakrzepowych, alergia, cukrzyca, choroby krwi.

INFUZJA TLENOWA

To nieinwazyjna metoda odmładzania i odżywiania, która bazuje na technologii wprowadzania organicznych substancji aktywnych wgłąb skóry poprzez hiperbaryczny tlen. Celem infuzji jest wtłoczenie w skórę wcześniej rozpylonego organicznego serum, za pomocą strumienia odpowiednio stężonego i sprężystego tlenu.  Widoczny lifting, nawilżenie i blask widoczne są od razu po zabiegu. Skóra nabiera wyraźnie młodszego wyglądu, emanuje zdrowiem i witalnością. Zabieg jest bardzo przyjemny i całkowicie bezpieczny.

Intensywna kuracja obejmuje 6 zabiegów z częstotliwością 1 zabieg w tygodniu lub pielęgnacyjna 1 zabieg w miesiącu.

Wskazania do zabiegu:  wypełnienie zmarszczek, wygładzenie okolicy oczu, bankietowe powiększenie ust, nawilżenie, poprawa kolorytu, wzmocnienie cery naczyniowej, redukcja stanów zapalnych, dotlenienie cery szarej i zmęczonej.

Przeciwwskazania: aktywna opryszczka.