Pielęgnacja ciała

 

CELLULOGIA DERMOMASSAGER

Dermomasaż inaczej cellulogia lub masaż próżniowy, to połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem, z jednoczesnym zasysaniem fałdu skóry i rolowaniem ruchomymi rolkami. Metoda ta polega przede wszystkim na rozbijaniu tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie na zmniejszeniu cellulitu. Masaż ten w spektakularny sposób powoduje poprawę stanu skóry, zarówno tej z cellulitem, jak i luźnej, wiotkiej. Poprzez pobudzenie metabolizmu mamy do czynienia z szybszym spalaniem tkanki tłuszczowej, usuwaniem toksyn i drenażem. Redukcji ulegają także rozstępy. Skóra staje się wygładzona i ujędrniona, a efekty widać już po jednym zabiegu.

Masaż obejmuje zazwyczaj brzuch, uda i pośladki i trwa około 40 minut. Można go wykonywać na całe ciało lub wyłącznie na wybrane partie. Wykonywany jest na oleju do masażu, za pomocą odpowiednio dobranej wielkością głowicy, która podłączona jest do urządzenia wytwarzającego podciśnienie. Sam zabieg cellulogii jest dość intensywny i bolesny. Siła i szybkość masażu dostosowywane są do budowy ciała, stanu i wrażliwości naczyń krwionośnych oraz indywidualnego progu bólu osoby masowanej. 

W celu osiągnięcia najlepszych efektów zalecane jest stosowanie masażu podciśnieniowego w serii.

Częstotliwość zabiegów zależy od stanu skóry i oczekiwań klienta. Kuracja obejmuje 6-20 zabiegów, z częstotliwością 2-3 razy w tygodniu. Po pełnej serii wskazane jest powtarzanie zabiegu raz w miesiącu, w celu podtrzymania i utrwalenia efektu.

Wskazania do zabiegu: cellulit, nadwaga, nadmiar tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki, zrosty i zwłóknienia w obrębie tkanki podskórnej, spowolniona przemiana materii, skłonność do gromadzenia się wody i toksyn, skóra wiotka, pozbawiona jędrności, rozstępy.

Przeciwwskazania: ciąża, menstruacja w pierwszych dniach, żylaki, rozszerzone naczynia krwionośne, skłonność do krwawień i wybroczyn, niewydolność krążenia, zaawansowane nadciśnienie tętnicze, stłuczenia i obrzęki, uszkodzenia i zmiany zapalne skóry w miejscu wykonywania zabiegu, stany gorączkowe, choroby zakaźne, ogólne osłabienie organizmu, choroby na tle nerwowym, nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu, uczulenie na składniki używanych w zabiegu preparatów kosmetycznych.