Medycyna estetyczna

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg estetyczny polegający na wstrzyknięciu śródskórnie lub podskórnie dużej ilości małych dawek koktajli, pozwalający ominąć barierę naskórkową, dzięki czemu możemy wprowadzić substancje aktywne w głąb skóry.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Mezoterapia igłowa likwiduje drobne zmarszczki, odżywia, nawilża, pomaga utrzymać prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza. Zabieg dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne, przyspiesza procesy gojenia, działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i poprawia kondycję tkanki łącznej.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a wysokiej jakości koktajle posiadają certyfikaty do iniekcji, co jest podstawą gwarancji bezpieczeństwa i sterylności wstrzykiwanego produktu. Po przeprowadzonym zabiegu może pojawić się rumień, obrzęk, zasinienie skóry, jak również miejscowe krwawienie oraz ból. Mezoterapia igłowa jest jednak jednym z bezpieczniejszych zabiegów. Nie zdarzają się po niej poważne powikłania, a dzięki temu, że koktajle podawane są doskórnie, a nie doustnie, w znaczny sposób ogranicza się efekty uboczne terapii. Mezoterapia igłowa nie wymaga rekonwalescencji, dzięki czemu następnego dnia można wrócić do codziennych zajęć.

Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii?

Zabiegu nie wolno wykonywać u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u cukrzyków, u osób z zaburzoną krzepliwością krwi, chorobą nowotworową oraz alergików. Wykluczające są również choroby skóry o podłożu zapalnym i bakteryjnym.

Jak często wykonywać zabiegi?

Mezoterapia igłowa to interwencja, którą zwykle powtarza się w kilku seriach. Zależy to oczywiście od rodzaju skóry i specyfiki zastosowanego preparatu. Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od kilku czynników i ustala się ją indywidualnie. Najczęściej w 2-miesięcznej kuracji wykonuje się 3 zabiegi, następnie dla podtrzymania efektów 1 zabieg na kwartał.

 

DERMAPEN

Co to jest?

Dermapen to urządzenie medyczne pozwalające wykonywać zabiegi odmładzające i lecznicze. Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej, a jego efekty porównywalne są z rezultatami osiąganymi po użyciu lasera frakcyjnego. Zabieg jest zdecydowanie bardziej komfortowy, a precyzja urządzenia jest nieporównywalna z innymi metodami stosowanymi w mezoterapii.

Na czym polega?

Mechanizm działania polega na automatycznym nakłuwaniu skóry przy pomocy 36 jednocześnie pulsujących igieł zamkniętych w kartridżu. Funkcja nakłuwania zwiększa efektywność zabiegów poprzez wzrost zdolności przenikania substancji czynnych wgłąb skóry przy jednoczesnym zredukowaniu dyskomfortu i bólu. Głębokość wkłuć igieł od 0,25 do 2,5 mm pozwala na całkowitą kontrolę podczas zabiegu i czyni go bezpiecznym.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Wskazaniami do zabiegu jest wiotka, pozbawiona elastyczności i sprężystości skóra, zmarszczki, blizny, rozstępy, przywrócenie prawidłowego odżywienia i kolorytu skóry.

Ile zabiegów należy wykonać?

Dla uzyskania optymalnych efektów na skórze twarzy zaleca się wykonanie od 2-6 zabiegów w odstępach 3- tygodniowych oraz powtórzenie zabiegu kilka razy w roku. W przypadku eliminowania defektów skórnych wykonuje się od 4-8 zabiegów w odstępach 1-tygodniowych.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazaniem sa choroby nowotworowe, wirusowe oraz bakteryjne. Leki obniżające krzepliwość krwi należy odstawić trzy doby przed zabiegiem.

 

MODELOWANIE UST

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Piękne usta to marzenie wielu kobiet. Z upływem lat zmarszczki pojawiające się nad górną wargą nadają twarzy smutny wyraz a tym samym dodają lat. Przy użyciu kwasu hialuronowego o różnych gęstościach możemy znacznie poprawić elastyczność warg poprzez ich nawilżenie, powiększyć lub uwydatnić usta, zarysować ich kontur oraz usunąć zmarszczki wokół nich.

Jak długo możemy spodziewać się utrzymania efektu ?

Przy iniekcjach wykonywanych po raz pierwszy kwas hialuronowy utrzymuje się 5-8 miesięcy. Zalecane jest również wymodelowanie ust mniejszą ilością preparatu, celem akceptacji przez pacjentkę swojego nowe wizerunku. Przy kolejnych zabiegach efekt utrzymuje się 10-12 miesięcy, trzeba jednak pamiętać, że palenie papierosów i opalanie skraca czas działania preparatu.

Jakie mogą wystąpić powikłania po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji. Są to zaczerwienienie, zasinienie, świąd, ból miejscowy, obrzęk, a u kobiet nieodpornych na choroby wirusowe uaktywnienie opryszczki. Objawy te ustępują najczęściej samoistnie w przeciągu 2 dni po podaniu preparatu.

Czy istnieją przeciwwskazania do modelowania ust?

Tak, zalicza się do nich zaburzenia krzepnięcia krwi, aktywną opryszczkę, ciążę i okres laktacji.

 

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

Jak to działa?

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze. Jego główną cechą jest wiązanie wody. Kwas hialuronowy jest w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa. Właśnie dzięki temu skóra otrzymuje odpowiednią porcję wilgoci, jest jędrna i sprężysta. Kwas w skórze tworzy rodzaj żelowego podłoża, w którym zawieszone są włókna kolagenu i elastyny. Łącząc je ze sobą, sprawia, że cera ma odpowiednią gęstość, jest grubsza i mocniejsza.

Jakie obszary twarzy mogę poddać zabiegowi?

Głównie bruzdy wargowo-nosowe, pionowe między brwiami (lwie) oraz zmarszczki niepoddające się toksynie botulinowej.

Jakie są efekty zabiegu i od czego zależą?

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 6-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla oraz wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość osób decyduje się na ten zabieg po upływie 4-6 miesięcy od pierwszego zabiegu. Okres utrzymywania się efektów zależy od wieku, rodzaju skóry, trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV, może skrócić czas działania) a także wyboru produktu i miejsca wstrzyknięcia.